Radwańska odpadła w 1/8 finału WTA w Miami

FACEBOOK.COM/AGNIESZKARADWANSKA1

Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska odpadła w 1/8 finału turnieju WTA Premier w Miami (z pulą nagród 5,381 mln dol.). Tenisistka z Krakowa przegrała z Hiszpanką Carla Suarez Navarro (12.) 7:5, 0:6, 4:6.

Pierwszy set od stanu 3:3 obfitował w przełamania. Ósma w rankingu WTA Radwańska zanotowała trzy, sklasyfikowana o cztery pozycje niżej Suarez Navarro dwa. W końcówce Hiszpanka pomogła rywalce własnymi prostymi błędami. W kolejnej partii krakowianka zupełnie ustąpiła przeciwniczce pola, z czego ta skrzętnie skorzystała. Polka wygrała w nim tylko dziewięć punktów.

Decydująca odsłona również rozpoczęła się po myśli Suarez Navarro, która objęła prowadzenie 2:0. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego próbowała nawiązać z nią walkę i zmniejszyła straty z 2:5 na 4:5. Hiszpanka jednak nie zmarnowała przewagi.

Ta ostatnia zanotowała aż 43 wygrywające uderzenia, a popełniła 29 niewymuszonych błędów. W przypadku Radwańskiej statystyka w tych elementach wynosiła 31-31.

Była to czwarta konfrontacja tych zawodniczek i trwała dwie godziny i cztery minuty. 26-letnia krakowianka wygrała wszystkie trzy poprzednie - w pierwszej rundzie turnieju WTA w Toronto sześć lat temu i rok później w Pucharze Federacji zwyciężyła bez straty seta. W trzech partiach zaś wygrała w 2012 roku w drugiej rundzie US Open.

Polka po raz dziewiąty startowała w Miami. Poprzednio w czołowej "16" na Florydzie zabrakło jej w 2009 roku. Triumfowała w 2012 roku, zaś w ubiegłym sezonie odpadła w ćwierćfinale. W związku z tym w poniedziałkowym notowaniu rankingu WTA wyprzedzi ją na pewno Rosjanka Jekaterina Makarowa.

Suarez Navarro z kolei po raz pierwszy zagra w ćwierćfinale na Florydzie. Jej rywalką w tej fazie rywalizacji będzie rozstawiona z numerem 16. Venus Williams. Amerykanka, która poprzednio w najlepszej "16" imprezy w Miami była w 2012 roku, w poniedziałek wyeliminowała Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (4.) 6:3, 7:6 (7-1).

Awans do ćwierćfinału wywalczyła tego dnia również młodsza z sióstr Williams - Serena. Liderka światowej listy pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową (24.) 6:2, 6:3.

W drugiej rundzie tegorocznej edycji wyeliminowana została młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula.

Wynik 1/8 finału gry pojedynczej:

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 12) - Agnieszka Radwańska (Polska, 7) 5:7, 6:0, 6:4.