Radwańska kończy Wimbledon na ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska
twitter @ARadwanskaLive

Agnieszka Radwańska przegrała w IV rundzie Wimbledonu z Rosjanką Swietłaną Kizniecową 2:6, 4:6.

Polka dobrze weszła w mecz, jednak już po chwili to Rosjanka doszła do głosu. Polka pierwszy punkt zdobyła dopiero przy stanie 4:0 dla zawodniczki z Rosji. Po chwili było już 4:2, jednak do przełamania nie doszło i set skończył się wynikiem 6:2 po 33 minutach gry. Nieco bardziej wyrównany był drugi set, jednak Kizniecowa była lepsza, często trafiała w linię i wymuszała proste błędy w wykonaniu Radwańskiej. Największą wadą Polki zdawał się serwis, który nie potrafił zaskoczyć Rosjanki.

Ćwierćfinał w wykonaniu Radwańskiej jest powtórzeniem wyniku sprzed roku, prawdopodobnie pozwoli to na utrzymanie miejsca w czołowej dziesiątce rankingu WTA.

Źródło: RMF24.pl