Radwańska awansowała do półfinału Indian Wells i na 2 miejsce w rankingu WTA

Agnieszka Radwańska
facebook.com/BNPPARIBASOPEN

Agnieszka Radwańska wygrała z Petrą Kvitova 6:2, 7:6 (7:3) i awansowała do półfinału prestiżowego turnieju WTA w Indian Wells. Dzięki temu osiągnięciu Polka w najbliższym rankingu zostanie sklasyfikowana na drugiej pozycji, co jest wyrównaniem jej najlepszego pod tym względem osiągnięcia.

Polka szybko wyszła na prowadzenie w spotkaniu z czeską tenisistką. Kvitova grała bardzo niedokładnie, popełniając dużo niewymuszonych błędów. Jeszcze przy stanie 2:1 dla Krakowianki, Czeszka miała cztery break pointy, jednak Radwańska wyszła z kłopotów w tym gemie, a następnie sama ponownie przełamała rywalkę. Kvitova wygrała jeszcze swoje podanie, ale to wszystko na co było ją stać w tym secie.

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaczęła grać lepiej w drugiej partii. Radwańska była już w dużych tarapatach, kiedy Czeszka z przewagą jednego przełamania wyszła na prowadzenie 5:2. Polka jednak po raz drugi w tym turnieju potrafiła odwrócić losy seta przy takim wyniku. Urozmaicona inteligentna gra naszej tenisistki sprawiła, że Kvitova znowu zaczęła popełniać błędy. Krakowianka doprowadziła do tie-breaka, który następnie pewnie wygrała przypieczętowując awans do półfinału.

Dzięki temu zwycięstwu Polka w najbliższym rankingu WTA zostanie sklasyfikowana na 2 pozycji. Radwańska wiceliderką światowych list była poprzednio w 2012 roku. W meczu półfinałowym nasza tenisistka zmierzy się z Sereną Williams.

Źródło: wtatennis.com