Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zrobimy wszystko, by młode pokolenie znało polskich bohaterów". Szef MON spotkał się w USA z weteranami II wojny światowej

PR 11:12 16 września 2018
twitter.com/MON_GOV_PL
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w sobotę z członkami Fundacji Pomnika Katyńskiego, dzięki którym w 2000 roku w centrum Baltimore stanął monument upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Minister podziękował za pamięć o Polsce i promowanie historii naszego kraju. Szef MON złożył także wieniec przed Pomnikami Katyńskimi w Baltimore i Jersey City.

Błaszczak od piątku przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. odbył spotkania na Kapitolu i w Pentagonie, podczas których rozmawiał o polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym o stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Minister, odwiedził także Muzeum Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku, gdzie odbyło się spotkanie z bohaterami II wojny światowej.

W trakcie spotkania, Helena Knapczyk zwróciła się do szefa MON z prośbą, aby podejmować działania, dzięki którym kolejne pokolenia na całym świecie będą poznawały historię Polski. Minister zapewnił weteranów,  że Polacy nigdy nie zapomną o tych, którzy walczyli o wolność i poświęcili swoje życie dla Polski.  

- Zrobimy wszystko, by młode pokolenia dobrze znały losy polskich bohaterów. (…) To dzięki Państwa miłości i oddaniu Ojczyźnie, dzięki heroicznej postawie w czasie II wojny światowej dziś nasza Ojczyzna istnieje, i dziś możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości – mówił w trakcie spotkania minister.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.135/1) - ZOBACZ CO SIĘ STANIE JAK TUSK RZĄDZIŁBY POLSKĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze