Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Wracajcie tam, skąd przyszliście”. Pogróżki pod adresem polskiej gazety

9:20 11 lutego 2019
pixabay
„Brexit znaczy brexit. Wracajcie tam, skąd przyszliście” – taki list otrzymała redakcja polskojęzycznej gazety „East Midlands po Polsku” wydawanej w Nottingham. Dla dziennikarzy było to ­z­askoczeniem. – Sądziliśmy, że pierwotne napięcia społeczne wywołane wynikami referendum ws. brexitu w 2016 r. już spadły – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską Codzienie” redaktor „EMpP” Beata Polanowska.

Referendum ws. brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, odbyło się 23 czerwca 2016 r. Za opuszczeniem Wspólnoty wypowiedziało się wówczas 51,89 proc. głosujących. Gorąca wewnątrzbrytyjska dyskusja wpłynęła na zwiększenie się na Wyspach liczby ksenofobicznych i rasistowskich ataków na imigrantów, również z krajów unijnych.


– Mieszkam w Anglii od lat 90. i w przeszłości nie spot­kałam się z negatywną reakcją Brytyjczyków na moją obecność. Przypadki ksenofobii zdarzały się po ogłoszeniu wyników referendum brexitowego w 2016 r. Dotknęły one osoby, które znamy osobiście. Jednak od jakiegoś czasu sytuacja się uspokoiła, więc byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy otrzymaliśmy pogróżki – opowiada o zdarzeniu Beata Polanowska.

List, który trafił do redakcji 21 stycznia br., przedstawia rysunkową postać podobną do ministra spraw wewnętrznych Savida Javida, który wskazuję palcem na adresata listu.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej"

 

Źródło: Wojciech Zdrojkowski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze