Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Służymy Niepodległej" - pikniki wojskowe w każdym województwie

PR 16:58 10 listopada 2018
twitter.com/MON_GOV_PL
Pokazy współczesnych i historycznych pojazdów wojskowych, broni i spotkania z żołnierzami to niektóre z elementów pikników wojskowych zorganizowanych pod hasłem "Służymy Niepodległej". Odbyły się one w 17 polskich miastach, między innymi w Warszawie na terenie Muzeum Wojska Polskiego.

 

Rzecznik Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie Sebastian Warlikowski mówi, że na pikniku w stolicy można zobaczyć między innymi czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak i moździerz samobieżny Rak. Te maszyny są obecnie wykorzystywane przez polską armię. Podczas pikniku wystąpiły także orkiestry wojskowe.

Finalnym punktem było odśpiewanie z ministrem Mariuszem Błaszczakiem o godzinie 16 "Pierwszej Brygady" - Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. 

 

 

 

Wstęp do Muzeum Wojska Polskiego jest dzisiaj bezpłatny. Na gości czeka też wojskowa grochówka i wypiekany na miejscu chleb. Piknik, podobnie jak te organizowane w pozostałych miastach, potrwa do godziny 18.00. Rzecznik muzeum zachęca do zwiedzenia dwóch, szczególnych, niedawno otwartych wystaw. To wystawy: "Służyli niepodległej. Wojsko Polskie IIRP" oraz wystawa na 100-lecie sztabu generalnego - obie wystawy są pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy - podkreślił Sebastian Warlikowski. 

Podobny piknik odbywa się na stadionie Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. A o 17-ej torunianie spotkają się na wieczornym apelu przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Pikniki wojskowe odbywają się dziś w każdym województwie. 

Źródło: MON, IAR

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze