Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Powtórka ze Skripala" w Stanach Zjednoczonych? CIA i Biały Dom wciąż milczą

am 9:18 26 kwietnia 2018
Telewizja Republika
Stany Zjednoczone unicestwiły próbę "powtórki ze Srkipala"? Według doniesień telewizji CNN, co najmniej 12 dyplomatów wydalonych w zeszłym miesiącu monitorowało rosyjskich decydentów w USA i ich rodziny.

Telewizja podaje, że w jednym przypadku zaobserwowano pracę szpiegów, którzy mieli rozpracowywać osobę z szeregów CIA, która współpracowała przy nadawaniu nowych tożsamości uciekinierom z Rosji.

Amerykański wywiad podał, że powyższy incydent wzbudził podejrzenia, jakoby Kreml szykował się do ataku uciekinierów, którzy w Rosji są jednoznacznie postrzegani jako zdrajcy i wrogowie.

Zarówno CIA oraz Biały Dom nie komentują na razie całej sprawy. CNN wystosowało też zapytanie do rosyjskiej ambasady w Stanach Zjednoczonych, jednak ta również stroni od jakiejkolwiek odpowiedzi.

4 marca w brytyjskim Salisbury doszło do ataku z użyciem broni chemicznej na byłego agenta rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córkę Julię. Do zamachu użyto środka paralityczno-drgawkowego typu nowiczok.

Brytyjskie władze jednoznacznie obwiniają Rosję, jednak Kreml stanowczo zaprzecza wszelkim doniesieniom.

W odpowiedzi na atak Stany Zjednoczone wydaliły 60 rosyjskich dyplomatów. Kremlowskich urzędników wydaliły także kraje europejskie, w tym Polska. 

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.135/1) - ZOBACZ CO SIĘ STANIE JAK TUSK RZĄDZIŁBY POLSKĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze