"Pan jest zaprzeczeniem tego, do czego sędzia jest zobowiązany" czyli jak skutecznie ripostować

Artykuł
Zrzut ekranu z youtube.com

– Pan jest zaprzeczeniem tego, do czego sędzia jest zobowiązany - tak podsumowany został dziś rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek, po swoim wykładzie nt. udziału sądów w protestach przeciw reformie wymiaru sprawiedliwości.

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka wznowiła prace nad prezydenckim projektem nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. W posiedzeniu biorą udział m.in. I prezes SN Małgorzata Gersdorf oraz przedstawiciel Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Waldemar Żurek, który postanowił wtrącić swoje trzy grosze na temat udziału sędziów w protestach.

– Sędzia zgodnie z ustawą nie może należeć do partii politycznej, nie może prowadzić działalności, która nie da się pogodzić z sądzeniem. (…) Proszę pamiętać, że te wiece, w których brali udział sędziowie, były wiecami niepartyjnymi. Nie było tam emblematów partyjnych (…). Sędziowie są obywatelami, mają prawa obywatelskie i mogą brać udział w pokojowych protestach, które bronią niezawisłości sędziowskiej - majaczył Żurek, który również w protestach brał czynny udział, przemawiając na nich.

Na trafny komentarz nie musiał długo czekać.

– Pan jest zaprzeczeniem tego, do czego sędzia jest zobowiązany - krótko odpowiedział mu szef sejmowej komisji sprawiedliwości, poseł Stanisław Piotrowicz.

Gdy sędzia Żurek próbował wyjść z sytuacji z twarzą, usłyszał natychmiast kolejną uwagę.

– Sam pan wspomniał o apolityczności. Odwołuję się do słów pana sędziego, który powiedział, że sędzia powinien być apolityczny. Radzę przeglądnąć się w lustrze - podsumował poseł Piotrowicz.

 

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy