Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta?" Na pomoc uczestniczce Powstania Warszawskiego przyszedł prezydent Duda

lml 9:12 2 sierpnia 2016
facebook.com/andrzejduda
Podczas wczorajszych uroczystości obchodów 72. rocznicy Powstania Warszawskiego na Cmentarzu Powstańców Warszawy na warszawskiej Woli, uczestniczka powstania zwróciła się z prośbą o pomoc w odczytaniu przemówienia. – Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta? Bo nie widzę – powiedziała Wanda Traczyk-Stawska ps. Pączek. Z pomocą pospieszył prezydent Andrzej Duda.

Wanda Traczyk-Stawska ps. Pączek urodziła się 7 kwietnia 1927 roku. W czasie II wojny światowej, działała w podziemiu niepodległościowym, była żołnierzem Armii Krajowej i uczestniczką Powstania Warszawskiego. Po wojnie była działaczką Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy.

Podczas wczorajszych obchodów 72. rocznicy Powstania Warszawskiego, przed pomnikiem "Polegli Niepokonani 1939-1945" na Cmentarzu Powstańców Warszawy, Wanda Traczyk-Stawska czytała tekst przemówienia skierowanego do harcerzy. W pewnym momencie poprosiła o pomoc. – Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta? Bo nie widzę. Na ochotnika chłopcy! – powiedziała. Z pomocą pospieszył prezydent Andrzej Duda. – Dziękuję, panie prezydencie. Pan też harcerz? – zapytała kobieta.

Andrzej Duda faktycznie, w latach 1984-1990, należał do harcerstwa.

 

  

Źródło: youtube.com, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze