Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"GPC": ORMO-wska przeszłość sędziego TK

MAD 11:24 10 stycznia 2017
Telewizja Republika
Jak informuje dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie", sędzia Trybunału Konstytucyjnego, bliski współpracownik byłego prezesa TK, Andrzeja Rzeplińskiego, Stanisław Rymar, był czynnym członkiem ORMO oraz związany był z komunistyczną młodzieżówką.

Rymar swój akces do Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej złożył w 1975 r. w Sztabie Dzielnicowym Warszawa-Śródmieście. Twierdził, że najbardziej zainteresowany jest pracą w służbie ruchu. Równolegle był pracownikiem etatowym Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, silnie uzależnionej od Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Od lat 80. Rymar był adwokatem, a w 1986 r. trafił do Naczelnej Rady Adwokackiej, której rok później został sekretarzem, potem wiceprezesem, a ostatecznie - jej prezesem. W 1988 r. - jak donosi "GPC" - spotykał się z przedstawicielami komunistycznych Chin, rozmawiając o praktykach praworządności. Do Azji wyjeżdżał na zaproszenie chińskiego ministra sprawiedliwości.

W 1984 r. odebrał Złoty Krzyż Zasługi, a w 1986 - Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 r. został zgłoszony przez PO na stanowisko wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu. Od 2010 r. jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego.   

Źródło: Gazeta Polska CodziennieWczytuję ocenę...
PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO o POLSKIEJ TWIERDZY NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ"

Wczytuję komentarze...
Najnowsze