Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Anatomia upadku - cz.II". Gargas szuka prawdy o katastrofie smoleńskiej

apu 11:15 19 marca 2014
www.youtube.com
- Uważam, że dążenie do odkrycia prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej to mój dziennikarski obowiązek - mówi Anita Gargas, autorka filmu dokumentalnego "Anatomia upadku - część 2".

Filmy z serii "Anatomia upadku" to próba wyjaśnienia, co sprawiło, że prawie cztery lata temu pod Smoleńskiem rozbił się samolot z polską delagacją na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

- Nie zaprzestanę swojej pracy. Uważam, że dążenie do odkrycia prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej to mój dziennikarski obowiązek i zachowywałabym się tak samo niezależnie od tego, który prezydent zginąłby w katastrofie, i jaką opcję polityczną by reprezentował – mówi Gargas w wywiadzie z tygodnikiem "Gazeta Polska".

Na czym skupiła się Gargas w drugiej części filmu? – Opisujemy przygotowania do podróży śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na uroczystości w Katyniu; poruszamy problem rozdzielenia wizyt i działania służb specjalnych w tle tych zdarzeń. Ponadto przybliżamy m.in. okoliczności remontu rządowego Tu-154 M w Samarze – mówi autorka

Pierwsza część dokumentu została wyemitowana w TVP1 w kwietniu 2013 r. Obejrzały ją ponad 3 mln widzów.

Część druga będzie do kupienia "Gazetą Polską" 2 kwietnia.


Źródło: niezalezna.pl, http://www.gazetapolska.pl/

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.134/2) - KOMU ZALEŻAŁO NA ZABICIU EMILA BARCHAŃSKIEGO?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze