Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pustki w Parlamencie podczas debaty o Polsce! A Timmermans swoje…

MD 17:25 14 grudnia 2016
Telewizja Republika
Frekwencja w Parlamencie Europejskim podczas dzisiejszej debaty o praworządności w Polsce – marniutka. Nie przeszkodziło to Fransowi Timmermansowi w wyrażaniu swojego „zaniepokojenia”.

Frekwencja podczas debaty wybitnie nie dopisała, mimo że środowiska opozycyjne dla rządu polskiego uznawały kolejną dyskusję o praworządności w Polsce za ogromnie potrzebną i ważną.

- 27 października Komisja otrzymała odpowiedź od polskiego rządu, jednak w tej odpowiedzi nie ogłoszono żadnych nowych działań polskich władz, by odnieść do problemów, na które wskazała KE. Raczej wyjaśniono, dlaczego polski rząd nie zgadza się z opinią KE – narzekał Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

- Apeluję, aby nie wprowadzać w życie nowej ustawy, dopóki Trybunał Konstytucyjny nie będzie miał możliwości sprawdzenia przepisów z Konstytucją. Apeluję pod adresem prezydenta, żeby w trybie pilnym przyjął ślubowanie od trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Apeluję również o publikację wyroków TK. Kolegium komisarzy ma rękę na pulsie. Przyglądamy się Polsce – ostrzegał Timmermans.

- To nie jest kwestia polityczna. Chodzi o podstawowe wartości. Bez względu na to, co zawiera program rządu, wszystko musi być wdrażane zgodnie z ustawodawstwem i prawem. Nie jest to konflikt, który KE prowadzi z narodem polskim. To konflikt, który prowadzimy z rządem polskim – zaznaczył Timmermans.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze