Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Puchar Narodów Afryki w Katarze?

jp 12:24 14 listopada 2014
facebook.com/2022.Qatar.Worldcup
Pomoc w zorganizowaniu przyszłorocznego piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki zaproponował... Katar. Na Czarnym Lądzie brakuje chętnych do zastąpienia Maroka w roli gospodarza. Wszyscy boją się epidemii eboli.

- Katar jest gotowy pośpieszyć z pomocą i gościć PNA-2015, jeśli zostanie o to oficjalnie poproszony - poinformował w czwartek w komunikacie prezes tamtejszej federacji Hamad Ben Khalifa Ben Ahmed Al-Thani. 

Położony nad Zatoką Perską Katar jest obecnie jedynym krajem chętnym do przeprowadzenia turnieju, zaplanowanego na przełom stycznia i lutego.

Tymczasem w piątek szef Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CAF) Kameruńczyk Issa Hayatou jest spodziewany w stolicy Gwinei Równikowej - Malabo. "Będzie rozmawiać z prezydentem Republiki (Teodoro Obiangiem Nguemą Mbasogo - przyp. PAP) na temat organizacji Pucharu Narodów Afryki" - oświadczył rzecznik piłkarskiej federacji tego kraju David Monsuy. Gwinea Równikowa organizowała wspólnie z Gabonem Puchar Narodów Afryki w 2012 roku. 

W minioną sobotę z przeprowadzenia imprezy wycofało się Maroko. Powodem były obawy, że zabójczy wirus mógłby zostać przywieziony przez kibiców z Afryki Zachodniej, co zapewne negatywnie odbiłoby się w przyszłości na przemyśle turystycznym.

W środę CAF oświadczyła, że gospodarz mistrzostw ma zostać wybrany do końca tygodnia. Tego samego dnia Angola odrzuciła propozycję zorganizowania turnieju, a wcześniej to samo uczyniły RPA, Sudan, Egipt i Ghana.

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (stan na 9 listopada) liczba ofiar śmiertelnych eboli w trzech krajach najbardziej dotkniętych epidemią w Afryce Zachodniej, czyli Gwinei, Liberii i Sierra Leone, wzrosła do 5160. Odnotowano tam łącznie 14 098 zachorowań. Przy każdej publikacji danych WHO zastrzega, że nie uwzględniają one znaczącej zapewne liczby nieznanych lub niezgłoszonych przypadków. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze