PSG z Superpucharem Francji. Lyon bezsilny

FACEBOOK.COM/PSG

Zawodnicy Paris Saint Germain wygrali spotkanie o Superpuchar Francji z Lyonem 2:0. Paryżanie obie obramki strzelili niedługo po rozpoczęciu spotkania. Dla PSG to piąty tryumf w spotkaniach o Superpuchar.

Drużyna Paris Saint Germain od kilku lat zdominowała zmagania na francuskich boiskach. Większość ekspertów uważa, że podobnie będzie w nadchodzącym sezonie. Szejkowie, inwestujący wielkie pieniądze, stworzyli drużynę, która z powodzeniem kondyduje do miana europejskiej elity. W meczu o Superpuchar PSG występowało jako zwycięzca Ligi Francuskiej. Tradycyjnie rywalem zwycięzcy ligi był tryumfator krajowego pucharu, którym tym razem był Lyon. Paryżanie rozprawili się z przeciwnikiem już w pierwszej połowie. W 11 minucie do bramki rywala trafił Serge Aurier, natomiast 6 minut później wynik podwyższył Edison Cavani. Gracze Lyonu nie potrafili odpowiedzieć na zabójcze ciosy PSG. Na domiar złego w 64 minucie czerowną kartę otrzymał Maxime Gonalons.

Dla Paris Saint Germain to piąty Superpuchar w historii.