PŚ w Niżnym Tagile: Polacy bez rewelacji. Wygrywa Freitag

Twitter/@annanow30451510

Niemiec Richard Freitag wygrał pierwszy konkurs w Niżnym Tagile. Drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande, a trzeci był Johann Andre Forfang, który w drugiej serii pobił rekord i awansował z 13. miejsca. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła (10. miejsce). Kamil Stoch zajął 15. miejsce.

Freitag po pierwszej serii był ósmy. W drugiej popisał się fantastycznym skokiem na odległość 137 metrów, co pozwoliło mu wskoczyć na najwyższy stopień podium. Drugi był Norweg Daniel Andre Tande, a trzeci jego rodak Johan Andre Forfang, który z rezultatem 141,5 metra ustanowił rekord obiektu.

Polacy bez błysku Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła był dziesiąty. Kamil Stoch zajmujący po pierwszej serii dziewiąte miejsce, w finale skoczył słabiej i spadł w klasyfikacji konkursu na 15. lokatę.

Reszta biało-czerwonych nie skakała dużo lepiej. Na 11. pozycji uplasował się Dawid Kubacki, na 20. Maciej Kot, Stefan Hula był 27. a Jakub Wolny 30. Po sobotnim konkursie liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Freitag, który ma 190 punktów. Drugie miejsce zajmuje Tande - 175, a trzecie Forfang – 153. Stoch jest ósmy, Żyła dziewiąty, a Kubacki dziesiąty.

Drugi konkurs indywidualny w Niżnym Tagile odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.

Źródło: sport.tvn24, sport.pl, sportowefakty, telewizjarepublika