Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przełom ws. zamachu na autobus BVB: Niemiecka policja zatrzymała sprawcę

ds 7:59 21 kwietnia 2017
Twitter/@BVBSudtribune
Niemiecka policja aresztowała w Rottenburgu podejrzanego o dokonanie ataku na piłkarzy Borussii Dortmund, w którym ucierpiał piłkarz Marc Bartra i jeden z policjantów. Według tamtejszych mediów, domniemany zamachowiec to poszukiwany Rosjanin Siergiej W.

28-letni Rosjan, który najpewniej jest sprawcą zamachu na autokar klubowy Borussii Dortmund przed jej meczem z AS Monaco w Lidze Mistrzów, został aresztowany dziś rano – do zatrzymania doszło przed 6:00 rano w Rottenburgu.

Rosjanin, mieszkaniec Badenii-Wirtembergii, wybierał się do pracy w Tybindze, nie spodziewał się akcji policji. Nad jego ujęciem pracowało niemal stu funkcjonariuszy czterech różnych grup policyjnych.

Celem zamachu – według niemieckich mediów i tamtejszej prokuratury – było zabicie lub zranienie jak największej liczby piłkarzy Borussii Dortmund. Siergiej W. starannie przygotowywał się do uderzenia na niemiecki klub, wykonał dokładny rekonesans miejsca ataku i sam skonstruował ładunki wybuchowe, które wypełnił stalowymi kołkami i gwoździami.

 

 

 

 

Źródło: onet.pl, CNN, BBC, USDefenceWatchWczytuję ocenę...
ANTONI MACIEREWICZ NA ZJEŹDZIE KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ" - ŚLADY MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH NA 107 PRÓBKACH !

Wczytuję komentarze...
Najnowsze