Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przełom w sprawie Tomasza Komendy? Zatrzymano mężczyznę, który ma związek ze zbrodnią z 1996 roku

PR 10:32 24 września 2018
Zrzut ekranu: YouTube
Portal TVP Info poinformował, że zatrzymano drugiego mężczyznę, który ma związek ze zbrodnią, za którą niesłusznie skazany Tomasz Komenda, spędził w więzieniu 18 lat.

- Zatrzymany dziś mężczyzna to – według prokuratury – człowiek, który razem z ujętym już rok temu podejrzanym Ireneuszem M. miał brutalnie zgwałcić dziewczynkę i pozostawić ja na mrozie. 15-latka zmarła" - napisał portal.

Do zatrzymania miało dojść w poniedziałek o godzinie 8. Czynności prowadzono pod nadzorem wydziału Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zajmującego się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej.

PK poinformowała, że o godz. 11 podczas briefingu więcej informacji na ten temat ma przedstawić prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Tomasz Komenda, który w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, odsiadywał wyrok w Zakładzie Karnym w Strzelinie. 16 maja Sąd Najwyższy Tomasza Komendę uniewinnił.

Śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych prowadzących postępowanie dotyczące zabójstwa i zgwałcenia małoletniej, do którego doszło 31 grudnia 1996 roku, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Działanie prokuratorów skierowane jest na ustalenie, czy nie dochodziło do tworzenia fałszywych dowodów, które kierunkowały postępowanie przeciwko osobie niewinnej, bądź do zatajania dowodów niewinności.

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


KULISY MANIPULACJI (ODC.270/2) - PARADY RÓWNOŚCI TO WSPÓŁCZESNY TERRORYZM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze