Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przełom w akcji ratunkowej! Czy dziś uda się wydobyć uwięzionych w jaskini chłopców?

am 8:39 8 lipca 2018
twitter.com
Władze prowincji Chiang Rai położonej na północy Tajlandii poinformowały o rozpoczęciu akcji mającej na celu wydobycie 13 chłopców uwięzionych w jaskini. Potrwa ona 3-4 dni w zależności od warunków pogodowych – stwierdził jeden z wojskowych dowódców.

Najszybszy możliwy termin uwolnienia nastoletnich piłkarzy i ich trenera z jaskini Tham Luang Nang Non to godz. 21 czasu lokalnego (godz. 16 w Polsce). Uwięzieni zostali 23 czerwca.\

Cała trzynastoosobowa grupa jest już więcej niż gotowa do opuszczenia jaskini. To jest szczyt naszej gotowości- powiedział dziennikarzom Narongsak Osottanakorn, szef akcji ratowniczej prowadzonej w jaskini i zarazem gubernator prowincji.

Wciąż nie podano, jak ratownicy zamierzają poradzić sobie z częściowo zalaną jaskinią. Tajska Marynarka Wojenna tuż po rozpoczęciu akcji opublikowała na Facebooku zdjęcie ukazujące ratowników z różnych części świata trzymających się za ręce. To symbol dobrej współpracy.

 

Akcja ratunkowa sprowadza się obecnie do przekazywania wycieńczonym chłopcom i trenerowi wysokokalorycznego pożywienia i lekarstw.

W sieci pojawił się również przekrój ukazujący obecny stan. Na załączonej grafice widać poziom skomplikowania akcje ratunkowej.

 

Źródło: rmf24.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze