Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. samobójczej śmierci oficera SKW

lml 17:44 19 maja 2017
skw.gov.pl
"Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeprowadził śledztwo w sprawie doprowadzenia płk Waldemara K. – żołnierza Służby Kontrwywiadu Wojskowego, do targnięcia się na własne życie, tj. o przestępstwo z art. 151 kodeksu karnego. Postępowanie to zostało umorzone wobec ustalenia, iż do śmierci żołnierza nie przyczyniły się osoby trzecie" – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Do zdarzenia doszło 25 maja 2016 roku w Mińsku Mazowieckim. Waldemar K. – były żołnierz SKW – powiesił się. 

Ministerstwo Obrony Narodowej informowało później, że był to żołnierz w stopniu pułkownika z pełną wysługą lat. W SKW był pracownikiem administracyjnym. Na początku 2016 r. złożył raport o odejściu ze Służby ze względu na zły stan zdrowia. Od kwietnia 2016 roku przebywał na zwolnieniu lekarskim ze względu na wspomniany zły stan zdrowia. 

Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie przeprowadził śledztwo w sprawie doprowadzenia płk Waldemara K. – żołnierza Służby Kontrwywiadu Wojskowego, do targnięcia się na własne życie, tj. o przestępstwo z art.  151 kodeksu karnego. Postępowanie to zostało umorzone wobec ustalenia, iż do śmierci żołnierza nie przyczyniły się osoby trzecie. Na decyzję prokuratury zażalenie złożył pełnomocnik członka rodziny zmarłego. Postanowieniem z 19 maja 2017 roku Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniesionego zażalenia i utrzymał decyzję prokuratury w mocy – poinformowała dziś Prokuratura Krajowa.

Źródło: pk.gov.pl, telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
TAGI:
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze