Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prokuratura sprawdzi czy funkcjonariusze ABW nie przekroczyli uprawnień w śledztwie ws. islamistów

pmb 17:30 13 marca 2018
fot. Telewizja Republika
Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze sprawdzi, czy funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie przekroczyli uprawnień w trakcie zbierania dowodów do sprawy Czeczenów, wobec których Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał wyroki.

Sąd w nieprawomocnym wyroku skazał trzech Czeczenów na kary więzienia w zawieszeniu, a czwartego uniewinnił. Apelacje w tej sprawie już trafiły do II instancji. Termin ich rozpoznania jeszcze nie jest znany.

Przypominamy: Czeczenów oskarżono na podstawie materiałów zebranych w dużej mierze przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Kluczowym dowodem były podsłuchy rozmów telefonicznych. Sąd I instancji trójkę oskarżonych skazał, ale nie za wspieranie IS, a tzw. Emiratu Kaukaskiego, przez społeczność międzynarodową również uważanego za organizację terrorystyczną.

Sąd uzasadniając wyrok, zwrócił uwagę na nieprawidłowości w śledztwie, co zakończyło się tym, iż już w czasie procesu sąd przez kilka rozpraw, z pomocą tłumacza języka czeczeńskiego, tłumaczył dokładną treść rozmów nagranych w ramach kontroli operacyjnej prowadzonej przez ABW.

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze