Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Szwagrzyk przerwał milczenie!

kos 17:10 24 lutego 2017
prof. Krzysztof Szwagrzykipn.gov.pl
Prof. Krzysztof Szwagrzyk po dwóch tygodniach wypowiedział się o powodach swojej dymisji.

– Jesteśmy całkowicie sparaliżowani w swoich pracach – powiedział na antenie TVP. O szczegółach sytuacji IPN-u opowie w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”, który ukaże się 1 marca.

– Dziś w naszych pracach jesteśmy całkowicie sparaliżowani . Dziś o tym gdzie i jak pracować decydują politycy, prokuratorzy i urzędnicy państwowi, którzy nie rozumieją, że poszukiwanie szczątków naszych bohaterów to sprawa honoru, sprawa święta dla nas wszystkich – powiedział w programie "Warto Rozmawiać" Krzysztof Szwagrzyk. Wskazuje to na konflikt między prof. Szwagrzykiem a prokuratorami IPN-u.

– Pamiętajmy, że mimo, że dymisja prof. Szwagrzyka nie została przyjęta, problem nie został wciąż rozwiązany, a tylko zawieszony. Misja prof. Szwagrzyka może się drastycznie zakończyć. Pion śledczy IPN nie zawsze rozumiał tą misję. Nie mieszałbym prof. Szwagrzyka do kłótni politycznych, nie przypisywałbym go także do żadnej z frakcji w PiS, to jest historyk, i jego misja to jest sprawa święta – stwierdził w programie Tadeusz Płużański, prezes fundacji „Łączka”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl / tvp info

Wczytuję ocenę...


Mówi Się (Sobala) - T. SAKIEWICZ: W PO ZNALEŹLIŚMY 3 OSOBY SKAZANE ZA PEDOFILIĘ, A JEDNĄ OSKARŻONĄ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze