Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Lech Morawski odznaczony pośmiertnie przez prezydenta Andrzeja Dudę

MAD 19:34 17 lipca 2017
trybunal.gov.pl
Dziś w Toruniu odbyły się uroczystości pogrzebowe prof. Lecha Morawskiego. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, członek Trybunału Stanu został przez prezydenta Andrzeja Dudę pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prof. Lech Morawski zmarł 12 lipca 2017 w wieku 68 lat.

Podczas uroczystości pogrzebowych odbywających się w Toruniu, prezydencki minister Andrzej Dera przekazał na ręce wdowy po prof. Lechu Morawskim odznaczenie Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz odczytał okolicznościowy list od prezydenta Andrzeja Dudy.

„Sapere aude – odważ się być mądrym. To horacjańskie wezwanie powinno wybrzmieć mocno właśnie dzisiaj, gdy po raz ostatni żegnamy śp. Profesora Lecha Morawskiego. Jest ono bowiem kwintesencją tego, co Zmarły prezentował sobą jako znakomity uczony, zaangażowany obywatel Rzeczypospolitej, człowiek wielkiej osobistej prawości i intelektualnej suwerenności” - mówiły słowa listu.

Prof. Lech Morawski zmarł 12 lipca w Warszawie w wieku 68 lat. Przez wiele lat związany był z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu . Od 2014 r. do końca VII kadencji Sejmu był członkiem Trybunału Stanu. Został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, 3 grudnia 2015 r. złożył ślubowanie przez prezydentem, a od 20 grudnia 2016 r. został dopuszczony do orzekania w TK.

Prof. Morawski spoczął na cmentarzu św. Jerzego w Toruniu. 

Nie żyje prof. Lech Morawski. Miał 68 lat

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
GRY TAJNYCH SŁUŻB - odc. 17 - ŚMIERĆ MARKA PAPAŁY UKAZUJE WSZYSTKIE PATOLOGIE III RP

Wczytuję komentarze...
Najnowsze