Problemy organizatorów PŚ w Bad Mitterndorf - konkurs odwołany

twitter.com/FISskijumping

Polscy skoczkowie mieli dziś walczyć o kolejne punkty Pucharu Świata. Zawody, które miały odbyć się na „mamuciej” skoczni w Bad Mitterndorw w Austrii z powodu silnego wiatru zostały odwołane.

Najpierw, z powodu silnego wiatru, odwołane zostały zaplanowane na 12:30 kwalifikacje. Teraz, zaplanowana na 14:15 pierwsza seria skoków, przesunięta została na 14:45. Przed chwilą, pojawiła się informacja, że start pierwszej rundy dzisiejszego konkursu uległ kolejnej zmianie. Zawody mają rozpocząć się o 15:00. Ostatecznie, zawody zostały odwołane.

W dzisiejszych zawodach miało wziąć udział 57 zawodników, w tym sześciu Polaków. Skoki, miały być próbą generalną przed mającymi się odbyć w Oberstdorfie, mistrzostwami świata w lotach narciarskich, zaplanowanymi na 18-21 stycznia.

We wczorajszym pierwszy konkursie żaden Polak nie znalazł się w czołowej "10". Najlepszy wynik osiągnął Stefan Hula, który był 14., Piotr Żyła uplasował się na 17. pozycji, Kamil Stoch był 21., Maciej Kot 23., Dawid Kubacki 33., a Jakub Wolny 37.

Źródło: twitter, sportowefakty.wp, przegladsportowy.pl