Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent wraz z Małżonką przylecieli do Nowego Jorku. Cel: Dyskusja w RB ONZ i spotkania z Polonią

M.N. 7:33 16 maja 2018
YouTube
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda przelecieli we wtorek wieczorem lokalnego czasu do Nowego Jorku. Podczas wizyty, która potrwa do niedzieli, prezydent m.in. weźmie udział w debacie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ oraz spotka się też z Polonią w Chicago.

W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, w czwartek, jako pierwszy polski Prezydent, Andrzej Duda poprowadzi otwartą debatę wysokiego szczebla nt. roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. 

- Ta debata znakomicie wpisuje się w ten gorący okres, który mamy dzisiaj w relacjach międzynarodowych - ocenia Krzysztof Szczerski. Jak podlkreślił podczas konferencji prasowej, Rada Bezpieczeństwa ONZ zyskuje na znaczeniu i znowu staje się "źrenicą polityki światowej" oraz miejscem ścierania się opinii i interesów.

Szef Gabinetu Prezydenta przekazał ponadto, że Andrzej Duda chce rozpocząć swoje wystąpienie od przywołania znaczącego polskiego wkładu w historię prawa międzynarodowego. - Właśnie mija 600 lat od zakończenia soboru w Konstancji, gdzie Paweł Włodkowic, jeden z polskich intelektualistów tamtego czasu, rozpoczął dyskusje o tym, co jest prawem narodów - przypomniał.

Podczas wizyty w Nowym Jorku Prezydent spotka się również z ambasadorami oraz przedstawicielami wysokiego szczebla w Radzie Bezpieczeństwa. Dodał, że Prezydent przed wygłoszeniem swojego wystąpienia, chciałby przedyskutować jego treść z przedstawicielami "grupy wschodniej" w ONZ. Podkreślił, że to nowa praktyka, która pokazuje transparentność, z jaką Polska chce funkcjonować w Radzie.

W planie jest również wizyta w koszarach Gwardii Narodowej, która współpracuje z polską armią. Zdaniem ministra Szczerskiego, będzie to okazja do rozmowy m.in nt. szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze