Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Węgier: Warto pogratulować Polsce wyczynu, którego dokonała...

AS 16:40 22 marca 2019
Grzegorz Jakubowski KPRP
Rozpoczęła się dwudniowa wizyta węgierskiej Pary Prezydenckiej w Polsce. Prezydent János Áder z Małżonką goszczą w Kielcach w związku z uroczystościami z okazji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wspólne obchody to także okazja do rozmów ściśle politycznych. Jak zapowiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP tematami spotkania obu przywódców będą m.in. relacje dwustronne, polityka regionalna, europejska oraz wyzwania w zakresie obronności i bezpieczeństwa.

Prezydent Andrzej Duda uroczyście przywitał Prezydenta Węgier Jánosa Ádera na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach, gdzie rozpoczynają się obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które potrwają do niedzieli.

– Warto pogratulować Polsce wyczynu, którego dokonała po 1990 roku jeżeli chodzi o rozwój gospodarczy (...) Dzisiaj jest to dynamicznie rozwijający się kraj; ma stabilny wzrost PKB, niską inflację, zadłużenie poniżej 50 proc. , a bezrobocie jest prawie niewidoczne - mówił prezydent Ader.

– Bardzo mocno chcę podkreślić jeden element: obóz polityczny, z którego ja się wywodzę, czyli Zjednoczonej Prawicy, zawsze patrzył z dużą aprobatą na politykę realizowaną przez obecne władze węgierskie, a mianowicie politykę, która bardzo mocno wspiera kwestie rodziny - powiedział prezydent Duda podczas konferencji prasowej. 

Źródło: prezydent.pl // twitter // media

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze