Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda odniósł się do nalotu sił powietrznych Zachodu na Syrię

am 16:20 14 kwietnia 2018
twitter.com
– Patrzymy na wszystko odpowiedzialnie, wspieramy działania, bo były one potrzebne; uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, by niewinni ludzie zabijani byli przy użyciu broni chemicznej – stwierdził prezydent Andrzej Duda.

"Dzisiaj minister obrony Francji Florence Parly poinformowała w rozmowie telefonicznej szefa MON Mariusza Błaszczaka o szczegółach uderzenia w Syrii; podkreśliła, że Polska jest bardzo ważnym partnerem Francji w NATO" – czytamy na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Do nalotu odniósł się też Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta. W radiowej Trojce stwierdził, że Polska w żadnym stopniu nie zaangażowała się atak na Syrię. Podkreślił, że "Polska była konsultowana w związku z planami tej akcji w ramach konsultacji sojuszniczych, więc ta akcja nie jest dla nas zaskoczeniem".

Pytany o to, "jak bardzo szczegółowe były to konsultacje", Szczerski, powiedział, że nie może zdradzać szczegółów sprawy. - Ważne jest to, że choć nie byliśmy częścią procesu decyzyjnego, byliśmy konsultowani i to jest istotne - podkreślił.

Prezydent USA Donald Trump podjął decyzję o przeprowadzeniu "precyzyjnych ataków" z powietrza na wybrane cele w Syrii. Operacja została przeprowadzona we współpracy z Wielką Brytanią i Francją. Pentagon poinformował o efektach przeprowadzonej akcji. Zniszczone zostały m.in. fabryki z bronią chemiczną. Operacja była odwetem za użycie broni chemicznej podczas ataku 7 kwietnia w mieście Duma we Wschodniej Gucie, na wschód od Damaszku. Kraje zachodnie jednogłośnie uznały Baszara el-Asada za winnego.

 

Źródło: onet.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze