Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda do polskich przedsiębiorców aktywnych za granicą: Chcę wspierać wasze interesy!

MAD 16:19 21 kwietnia 2017
KPRP/Grzegorz Jakubowski
- Wierzę, że Prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski, chciałbym wziąć w tym udział i chciałbym, żeby Państwo także otworzyli się na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta. Chciałbym Państwa wspierać, chcielibyśmy z Państwa strony również uzyskiwać propozycje i zapotrzebowanie – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z polskimi przedsiębiorcami aktywnie działającymi za granicą.

"Współpraca z prezydentem nobilituje"

- Po pierwsze to, że współpraca z prezydentem i obecność wraz z prezydentem ‒ czy to na międzynarodowych spotkaniach tutaj, w kraju, w Pałacu Prezydenckim, czy w innych miejscach, czy w trakcie wizyt prezydenckich poza granicami ‒ w oczywisty sposób w oczach naszych zagranicznych partnerów nobilituje każdego obecnego tam przedsiębiorcę. To jedna rzecz. I druga rzecz: w swoisty sposób jest też gwarancją pewnej odpowiedzialności państwa polskiego za tego przedstawiciela gospodarczego, a więc jest też swoistym wskaźnikiem – to jest ten podmiot, który my w jakimś sensie, jednak mimo wszystko istotnym, rekomendujemy. Nie ukrywam, że państwa wyniki ‒ bo to jest państwa zasługa – za zeszły rok, będące wynikami w istocie polskiej gospodarki, napawają mnie wielką radością – powiedział prezydent.

Cztery filary

- Ja się generalnie koncentruję na takich czterech elementach, jeżeli chodzi o promocję polskiego biznesu, a tym samym w moim pojęciu ‒ promocję naszego kraju, promocję Rzeczypospolitej. Po pierwsze to jest w ogóle promocja polskich przedsiębiorców. Tak jak powiedziałem: ich, państwa obecność razem ze mną, mówienie o polskich firmach to jest promocja Polski i dla mnie, jako dla prezydenta, jest to zadanie. Tym bardziej że z moich dotychczasowych doświadczeń, które na arenie międzynarodowej zwłaszcza w zeszłym roku są już niemałe, mogę powiedzieć tak: inni prezydenci po prostu to robią. (…) Chcę wspierać Wasze interesy, chcę bronić Waszych interesów, bo dla mnie są to interesy Rzeczypospolitej. A więc promocja konkretnych polskich podmiotów, promocja polskiej produkcji, promocja polskich produktów – mówił Andrzej Duda.

- Druga rzecz to promocja polskich marek. Bo są firmy, które tych marek mają wiele. Mam nadzieję, że będą państwo mieli w miarę rozwoju swoich firm tych marek jeszcze więcej, chciałbym, żeby one rozwijały się także na rynkach zagranicznych, chciałbym, żebyście mogli tam sprzedawać swoje towary. Jestem jako prezydent gotów was w tym zakresie wspierać – stwierdził prezydent Duda.

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.plWczytuję ocenę...
KONIEC SYSTEMU - ODC.79/2 - MARCIN REY: W POLSCE SĄ EKSTREMISTYCZNE ŚRODOWISKA DYWERSYJNE

Wczytuję komentarze...
Najnowsze