Prezydent do ludzi pracy: ludzka praca jest głównym źródłem bogactwa, siły i niezależności

Artykuł
Telewizja Republika

„To ludzka praca jest podstawowym i najważniejszym źródłem bogactwa, siły, a w konskewencji także niezależności każdego narodu” - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników 34. Pielgrzymki Ludzi Pracy. Przesłanie prezydenta zostało odczytane dziś przed uroczystą mszą świętą na Jasnej Górze.

"Ludzka praca jest głównym źródłem bogactwa"

Uroczysta msza święta na Jasnej Górze celebrowana przez metropolitę wrocławskiego, abpa Józefa Kupnego, zakończyła 34. Pielgrzymkę Ludzi Pracy. Do uczestników pielgrzymki specjalny list skierował przebywający obecnie w Stanach Zjednoczonych prezydent RP Andrzej Duda.

„To przede wszystkim ludzie, ich uzdolnienia, gospodarność, umiejętności życia we wspólnocie są największym bogactwem i największym atutem każdego państwa. To ludzka praca jest podstawowym i najważniejszym źródłem bogactwa, siły, a w konsekwencji także niezależności każdego narodu” - napisał w odczytanym dziś liście Andrzej Duda.

Prezydent RP zwrócił uwagę na nieczęste dostrzeganie zasług ludzi pracy i wskazał, że Polacy słyną z pracowitości, a także umiłowania wolności. Zdaniem Andrzeja Dudy, te wartości wzmacniają się wzajemnie i idą ze sobą w parze.

"Silna polska gospodarka, połączona więzami współpracy z gospodarkami sojuszników to największa gwarancja bezpieczeństwa narodowego, naszej niepodległości, zachowania naszego tysiącletniego dziedzictwa wiary i tradycji wolności i solidarności” - pisał w swoim liście prezydent.

Niedziela dla Boga i rodziny

Podczas pielgrzymki głos zabrał również przewodniczący „Solidarności”, Piotr Duda, który podkreślał istotną rolę ograniczenia handlu w niedzielę. - Przez ostatnie 27 lat transformacji wszystkie wartości wywróciły nam się. Dzisiaj walczymy, aby na nowo przywrócić tę godność pracownikowi, aby tam, gdzie nie ma potrzeby, ograniczać handel w niedzielę, aby niedziela była dla Boga i rodzina – mówił Piotr Duda.

Pielgrzymi wspominali także postać ks. Romana Kotlarza, ofiary represji związanych z protestami robotniczymi w Radomiu w 1976 r. W 34. Pielgrzymce Ludzi Pracy udział wzięło ok. 25 tys. osób. Ideę tych pielgrzymek zapoczątkował w 1983 r. bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

Źródło: wp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy