Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Czech: 90 procent uchodźców to zdrowi mężczyźni z iPhone'ami

dmc 16:49 9 października 2015
Milos Zeman, prezydent Czech WIKIPEDIA/ DAVID SEDLECKÝ/ CC BY-SA 3.0
– 70-90 procent uchodźców to zdrowi, młodzi, dobrze sytuowani mężczyźni z iPhone'ami, którzy zostawili swoje rodziny w ogarniętych wojną regionach – powiedział podczas szczytu V4 czeski prezydent Milosz Zeman.

Przywódcy Grupy Wyszehradzkiej oświadczyli dziś po spotkaniu w węgierskim Balatonfuered, że nie chcą w swoich krajach uchodźców. Prezydenci Polski, Węgier, Czech i Słowacji postulują natomiast chęć finansowania pomocy humanitarnej i budowę ośrodków dla imigrantów, które będą zlokalizowane w pobliżu państw objętych wojną.

Grupa V4 stwierdziła, że do Europy nie docierają uchodźcy, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Prezydent Czech Milosz Zeman podkreślił, że większość imigrantów to zdrowi mężczyźni, którzy zostawili swoje własne rodziny w państwach objętych wojną.

Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w szczycie V4 mówił, że Unia Europejska nie prowadzi odpowiedzialnej polityki w kwestii imigrantów.  – Narzucanie kwot nie jest skuteczne i nasze państw zwyczajnie się na to nie godzą – oświadczył.

Polski prezydent zwracał też uwagę na to, że należy pomagać uchodźcom i zapewniać im godne i humanitarnie warunki, żebyśmy – jak podkreślał – „mogli mówić, że zachowaliśmy się jak trzeba”. – Trzeba zapewnić im godne warunki, także edukacyjne, np. dla dzieci, żeby ci ludzie mogli wrócić do swoich krajów po zakończeniu wojen i odbudować tam swoje życie – wyjaśniał.

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - PAWEŁ LISICKI - KTO ZABIŁ JEZUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze