Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Andrzej Duda ostrzega przed Rosją!

M.N. 18:07 15 marca 2018
prezydent.pl
- Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej, aby osiągnąć swoje cele. To niebezpieczne dla nas, dla wszystkich sąsiadów Rosji. Dla całej społeczności międzynarodowej - stwierdził prezydent.

- Myślę przede wszystkim o nieprzewidywalności polityki Federacji Rosyjskiej. Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej, aby osiągnąć swoje cele, świadomie łamie przy tym prawo międzynarodowe, co przecież było niespotykane w Europie od czasu zakończenia II wojny światowej - powiedział prezydent. - To niebezpieczne dla nas, dla wszystkich sąsiadów Rosji, wreszcie dla całej społeczności międzynarodowej - dodał podczas dorocznej "odprawy rozliczeniowo-koordynacyjnej kierowniczej" MON i Sił Zbrojnych RP.

- Co więcej, Rosja - co pokazały ostatnie ćwiczenia Zapad'17 - ćwiczy pełnoskalowy konflikt z NATO, którego areną miałaby być m.in. Polska, ale także i państwa bałtyckie. To wymusza od nas podjęcie konkretnych działań wzmacniających potencjał obronny - dodał prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że stawić czoła wyzwaniom pomoże współpraca między Pałacem Prezydenckim i MON. Poinformował, że polecił szefowi BBN przygotowanie rekomendacji do nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, które wkrótce zostaną przekazane resortowi.

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze