Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes TVP zwolnił odpowiedzialnych za emisję antykościelnych filmów

dmc 17:51 31 maja 2016
Jacek Kurski, prezes TVPFLICKR/EUROPEAN PARLAMENT/CC BY-NC-ND 2.0
Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, podjął decyzję o zwolnieniu trzech osób odpowiedzialnych za emisję filmów wyemitowanych w maju na antenie TVP2 i TVP Kultura – dowiedział się portal wPolityce.pl. Wcześniej reakcji szefa telewizji publicznej domagało się Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Pierwszy film pt. "Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu" telewizyjna "Dwójka" wyemitowała 16 maja. Według serwisu wPolityce.pl, "dokument przedstawiał Kościół katolicki jako największą na świecie organizację szpiegowską, a jego głównym narratorem był PRL-owski szpieg Tomasz Turowski", którego przeszłość ujawnił na łamach tygodnika "Uważam Rze" dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.

W Drugim filmie pt. "Ukrzyżowanie - święty skandal", który 12 maja można było zobaczyć w TVP Kultura, zawarto "rozważania, w jaki sposób Chrystus realizował swoje potrzeby fizjologiczne po ukrzyżowaniu" – relacjonuje wPolityce.pl. Serwis pisze, że po protestach widzów Jacek Kurski zdecydował o zwolnieniu z pracy trzech osób odpowiedzialnych za emisje obu filmów. Prezes TVP miał ostrzec również szefów anten, zwracając im uwagę na "realizowanie programu zgodnego z publiczną misją stacji".

Źródło: wPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNK (K. GÓJSKA) - PROF. ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI - TO TUSK UCZYNIŁ NIENAWIŚĆ MOTOREM POLITYKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze