Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes PFN: Logotyp na banderze PZŻ zgodny z przepisami. Fakenewsy niszczą wizerunek fundacji

ds 15:40 12 października 2017
Cezary Jurkiewicz (prezes PFN)Telewizja Republika
– Po wczorajszej konferencji zapowiadającej projekt "Polska100" pojawiła się informacja, jakoby logotyp Polskiego Związku Żeglarskiego, wbrew zasadom, został umieszczony na fladze państwowej. Kłamstwo. To bandera żeglarska, która w lewym górnym rogu posiada logotyp PZŻ – mówił na antenie Telewizji Republika prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

"Na zaprezentowanej przez Polską Fundację Narodową banderze, zdobiącej jacht, którym polska załoga opłynie świat, znalazł się logotyp Polskiego Związku Żeglarskiego. Wbrew przepisom głoszącym, że na fladze państwowej oraz jej wizerunkach nie należy umieszczać napisów ani grafik" – napisał wczoraj portal dziennika "Rzeczpospolita".

Kłamliwa informacja poszła "w świat" mimo, iż Cezary Jurkiewicz interweniował po zaledwie 40 minutach od publikacji newsa.

– Wczorajsza konferencja prasowa promowała projekt "Polska100" firmowany przez mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza. Polski żeglarz sportowy w ciągu dwóch lat, począwszy od setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę opłynie świat zawijając do międzynarodowych portów i promując nasz kraj – mówił Cezary Jurkiewicz na antenie Telewizji Republika.

– Zaprezentowano również banderę zdobiącą maszt jachtu, który ma opłynąć kulę ziemską. Na fotografii widać, jak wraz z Kusznierewiczem banderę trzymają m.in. wicepremier Piotr Gliński, sekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych Jan Dziedziczak i minister sportu Witold Bańka, którzy są bezpośrednio związani z projektem – dodał prezes PFN.

Problem w tym, że portal skrytykował fundację sugerując, że logotyp PZŻ jest umieszczony wbrew przepisom głoszącym, iż "na fladze państwowej oraz jej wizerunkach nie należy umieszczać napisów ani grafik".

– Logotyp PZŻ jest umieszczony tam legalnie. To nie flaga państwowa, a bandera Polskiego Związku Żeglarstwa, która – siłą rzeczy – ma umieszone logo związku w lewym górnym rogu – tłumaczył Jurkiewicz.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze