Prevc zwyciężył TCS, Polacy daleko

facebook.com/fisskijumping

Peter Prevc wygrał 64. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Słoweniec zwyciężając ostatni konkurs w Bischofshofen potwierdził swoją rewelacyjną formę i zakończył ten prestiżowy niemiecko-austriacki klasyk z trzema wygranymi w czterech konkursach.

Podium klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni uzupełnili Severin Freund i Michael Hayboeck. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajął 23. miejsce, a tuż za nim był 25. Stefan Hula. Maciej Kot, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała zajęli miejsce poza czołową trzydziestką.

W tabeli najlepszych skoczków narciarskich tego sezonu, również prowadzi Peter Prevc który ma na swoim koncie aż 924. punkty. Drugi Severin Freund ma 205. oczek straty do Słoweńca. Kamil Stoch zajmuje w klasyfikacji generalnej 21. miejsce i ma na swoim koncie 127. punktów.

Już w ten weekend odbędą się kolejne konkursy Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Tuż po nich odbędą się Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich na skoczni Kulm.