Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prestiżowa aukcja koni arabskich może się nie odbyć? Wiceprezes ANR: Aukcja odbędzie się bez żadnych zakłóceń

mg. lml 8:37 27 kwietnia 2016
FLICKR.COM/WILLIAM MURPHY/CC BY-SA 2.0
W połowie sierpnia planowana jest prestiżowa aukcja koni arabskich "Pride od Poland". Zdaniem byłego dyrektora stadniny koni w Michałowie Jerzego Białoboka jej organizacja jest zagrożona i może się nie odbyć. Zupełnie odmiennej oceny był wczorajszy gość "Rozmowy ściśle jawnej" wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda. – Chciałbym państwa uspokoić (...) aukcja koni w Janowie Podlaskim odbędzie się bez żadnych zakłóceń, nie ma żadnych problemów z jej przeprowadzeniem – powiedział.

– Przygotowania nie wyglądają dobrze, bo jest około dwóch miesięcy spóźnienia. Nie ma jeszcze ogłoszonego katalogu internetowego, w którym podane są nazwy koni, ich kariery hodowlane, rodowody i to wszystko. To nie ruszyło – mówił Białobok w rozmowie z RMF FM. – Normalnie w pierwszych dniach maja zaczynaliśmy zdjęcia i błyskawicznie pojawiał się katalog internetowy, a w ślad za tym katalog drukowany. Szereg kupców, z którymi ja mam kontakt, po prostu mocno się waha i tak właściwie, to oni planują sobie wyjazdy wcześniej. Teraz nie wiedzą, czy warto przyjeżdżać, czy są jakieś ciekawe konie czy nie. Na pewno ta aukcja powinna się odbyć, ponieważ te stadniny muszą z czegoś żyć – dodawał.

Aukcja "Pride od Poland" zapowiadana jest od 12 do 15 sierpnia, ma się odbyć w Janowie Podlaskim.

"Aukcja koni w Janowie Podlaskim odbędzie się bez żadnych zakłóceń"

Wczoraj gościem Piotra Nisztora w Telewizji Republika był wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda, który uspokajał, że prestiżowa aukcja się odbędzie. – Emocje trochę są nakręcane przez media nie do końca nam przychylne. Chciałbym państwa uspokoić, to nad czym pracujemy w tej chwili, takie są wytyczne od ministra Jurgiela – aukcja koni w Janowie Podlaskim odbędzie się, bez żadnych zakłóceń, nie ma żadnych problemów z jej przeprowadzeniem – powiedział nasz gość.

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych odniósł się także do planowanego na czerwiec czempionatu koni w Białce. Tylenda uciął spekulacje, jakoby miał się on nie odbyć. – Nad czempionat w Białce, w kolejnej naszej stadninie, usilnie pracowali nasi oponenci, żeby zniechęcić sędziów i gremia narodowe do udziału w nim. Okazuje się, że chętnych sędziów mieliśmy więcej, niż jest zapotrzebowanie. Czempionat odbędzie się bez zakłóceń – zapewnił nasz gość.

Zwolnienia w stadninach

Przypomnijmy, że Jerzy Białobok, który został odwołany z funkcji prezesa stadniny koni w Michałowie, złożył pozew do sądu w tej sprawie. Głównym powodem złożenia pozwu przez Białoboka, są warunki, w jakich został on zwolniony. Były prezes michałowskiej stadniny przekonuje, że stało się to dwa lata przed odejściem na emeryturę, a więc w okresie ochronnym.

W lutym szef ANR odwołał prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim Marka Treli i prezesa w Michałowie – Jerzego Białoboka. Na stanowisko szefa janowskiej stadniny został powołany ekonomista Marek Skomorowski. Jerzego Białoboka zastąpiła natomiast zootechnik Anna Durmała.

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze