Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe do czczenia pamięci ofiar II wojny światowej

M.N. 13:25 14 czerwca 2018
YouTube
Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe do czczenia pamięci ofiar, do obrony prawdy, aby odpowiedzialni za zbrodnie nigdy nie byli zamieniani z ofiarami, żeby kat był katem, a ofiara miała cześć i pamięć - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił o tym podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, które odbyły się w Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie.

– Zobowiązanie naszego rządu jest bezwarunkowe i absolutne do czczenia pamięci ofiar, do obrony prawdy, do tego, aby odpowiedzialni za tamte zbrodnie nigdy nie byli zamieniani z ofiarami, żeby kat był katem, a ofiara, żeby miała przynajmniej cześć i pamięć, które jesteśmy jej winni. I do tego się zobowiązujemy - zadeklarował premier.

Szef rządu podziękował wszystkim, którzy czczą tę pamięć o strasznych latach II wojny światowej, o niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych, obozach zagłady, obozach i więzieniach takich jak Pawiak. Jak dodał, tylko na takim fundamencie prawdy możemy budować przyszłość. – Cześć pamięci wszystkim ofiarom. I cześć i chwała bohaterom tamtych lat - powiedział Morawiecki.

14 czerwca przypada 78. rocznica pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz.

Źródło: Telewizja Republika, Tvp Info, media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze