Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier z okazji Dnia Weterana: Polski mundur jest symbolem odwagi i męstwa na całym świecie

M.N. 18:10 29 maja 2019
Telewizja Republika
Polski mundur jest symbolem odwagi i męstwa na całym świecie - od Europy, po Azję i Afrykę - podkreślił w środę, z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa premier Mateusz Morawiecki. Podziękował też wszystkim uczestnikom misji zagranicznych.

29 maja obchodzony jest Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.

 

"Polski mundur jest symbolem odwagi i męstwa na całym świecie - od Europy, po Azję i Afrykę. Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to okazja, by podziękować wszystkim uczestnikom zagranicznych misji - Żołnierzom, Policjantom, Strażakom, Pogranicznikom i Służbom Specjalnym" - napisał premier w środę na Twitterze.

 

We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o weteranach działań poza granicami państwa. Projekt noweli zakłada m.in. zwiększenie dodatku dla poszkodowanych weteranów, bezpłatne turnusy rehabilitacyjne, zwiększenie pomocy finansowej na naukę oraz rozszerzenie systemu ulg za przejazdy komunikacją publiczną.

Ponadto projektowana nowelizacja zakłada zwiększenie dodatku dla weteranów poszkodowanych, którzy pobierają emeryturę i rentę oraz mają orzeczony uszczerbek na zdrowiu ponad 30 proc., w wysokości od 10 do 50 proc. najniższej emerytury, a także wprowadzenie dodatku dla tych, których uszczerbek na zdrowie wynosi 1-9 procent.

 

 

Źródło: Twitter, media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze