Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Włoch wskazuje winnego śmierci 35 tysięcy osób na Morzu Śródziemnym. To Unia Europejska

PR 15:33 8 sierpnia 2018
twitter
Włoski premier powiedział, że błędna polityka imigracyjna Unii Europejskiej i Włoch spowodowała śmierć 35 tysięcy osób, które utonęły na Morzu Śródziemnym w drodze do Europy w ostatnich 15 latach. Giuseppe Conte spotkał się dziennikarzami na przedwakacyjnej konferencji prasowej.

 

Premier Conte podkreślił, że dzięki nowej polityce migracyjnej Włoch udało się ograniczyć liczbę przypływających migrantów o 80 procent, co pozwoliło zmniejszyć liczbę ofiar. Chodzi o porozumienie z Libią, dzięki któremu jej straż przybrzeżna zawraca łodzie z migrantami do portów libijskich, i ograniczenie operacji statków organizacji pozarządowych.

- Staramy się, by Morze Śródziemne przestało być cmentarzem bezimiennych imigrantów. Udało się nam też zmienić politykę Unii, co wydawało się przedtem niemożliwe - podkreślił szef włoskiego rządu.

Dodał, że w Brukseli wreszcie zrozumiano, iż granica Włoch jest granicą Unii Europejskiej i niektóre kraje zaczęły przyjmować migrantów przypływających do Italii. Giuseppe Conte zapowiedział, że będzie się starał przekonać do tego pozostałe kraje Unii.

 

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - JOLANTA HAJDASZ - TO CO PROPONUJE LGBT WS. WYCHOWANIA DZIECI PRZERAŻA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze