Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Theresa May jest w potrzasku?

M.N. 16:55 13 grudnia 2018
Flickr
- Umowa ws. Brexitu jest dobra dla Unii Europejskiej. Dlatego (...) Brytyjczycy są niezadowoleni - oceniła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.

W Brukseli rozpoczął się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej, który ma przynieść odpowiedź Wspólnoty na wątpliwości Londynu ws. Brexitu. Brytyjska premier Theresa May ma przekazać unijnym przywódcom, jakich dodatkowych gwarancji oczekuje od Brukseli.

- Umowa ws. Brexitu jest dobra dla UE. Brytyjczycy, zarówno ci, którzy chcą opuszczenia Unii, jaki ci, którzy chcą pozostania Londynu we Wspólnocie, są niezadowoleni. Dlatego premier May jest w potrzasku, "zbiera baty" z obu stron - wskazywała ekspertka. 

Małgorzata Bonikowska zaznaczyła również w Polskim Radiu 24, że "Brexit jest najgorętszym tematem szczytu UE, ale jest też kilka innych, istotnych spraw, m.in. budżet na lata 2021-2027. - Żyjemy Brexitem, ponieważ sytuacja w Wielkiej Brytanii jest trochę niespodziewana. Na tle podziałów w polityce i społeczeństwie brytyjskim Unia Europejska wydaje się być zjednoczona ws. Brexitu. Jest kilka scenariuszy tego, co może się wydarzyć w Wielkiej Brytanii - podkreślała gość PR24. 

Premier May w czwartek będzie miała możliwość podzielenia się z przywódcami państw UE obawami i opiniami na temat procesu ratyfikacji umowy UE z Wielką Brytanią.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.134/2) - KOMU ZALEŻAŁO NA ZABICIU EMILA BARCHAŃSKIEGO?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze