Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Szydło rozmawiała z Theresą May

kos 14:01 23 września 2017
premier.gov.pl
Podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej, premier Wielkiej Brytanii Theresa May przedstawiła premier Beacie Szydło swoje zamierzenia dotyczące negocjacji związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Podczas rozmowy poruszono także kwestie dotyczące przyszłych relacji Unii Europejskiej z Wielką Brytanią.

W trakcie rozmowy premier Szydło wyraziła oczekiwanie, aby na pierwszym etapie negocjacji skupić się na wypracowaniu dobrych gwarancji praw polskich obywateli na Wyspach Brytyjskich, a także ustalić kwestie dotyczące budżetu UE – zaznaczył rzecznik rządu Rafał Bochenek. 

Według Polski istotnym aspektem jest fakt realizacji dotychczasowych zobowiązań finansowych Wielkiej Brytanii.

Jak podkreślił rzecznik rządu Polski rząd dostrzega sens dyskusji na temat okresu przejściowego, o ile doprowadzi to do pełnego wypełnienia tych zobowiązań przez Brytyjczyków. Zarówno Polsce jak i Wielkiej Brytanii zależy na płynnym, niezakłóconym procesie negocjacyjnym.

Rozmowa telefoniczna premier Beaty Szydło odbyła się z inicjatywy premier Theresy May.

W piątek premier Wielkiej Brytania przedstawiła założenia w zakresie przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po wyjściu z UE. Theresa May oświadczyła również, że po Brexicie osoby z UE zamieszkujące Wielką Brytanię będą posiadać prawa obywateli UE, ponieważ zostaną one zapisane w brytyjskim prawie.

 

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze