Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Szydło jasno o wyjściu Polski z Unii Europejskiej

sm 11:55 7 września 2017
Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Podczas czwartkowego spotkania z ambasadorami RP, Premier Beata Szydło mocno i jasno wypowiedziała się na temat wyjścia Polski z Unii Europejskiej. - Nie ma mowy o Polexicie; rząd nigdy nie zgodzi się na rozmowy o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej".

Komentarz Premier Polski dotyczący tzw. Polexitu to pokłosie pojawiających się od kilku miesięcy spekulacji i komentarzy, że PiS planuje wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Jest to oczywiście fake news, produkowany zwłaszcza przez środowiska niechętne obecnej władzy. 

Beata Szydło podczas konferencji z ambasadorami powiedział, że Polska jest gotowa do "trudnej, ale potrzebnej" dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej. - Chcemy oczywiście reformy wewnętrznej Unii Europejskiej, zgodnie z traktatami i interesem wszystkich państw członkowskich. Tak, tej reformy chcemy i mówimy o tym otwarcie - powiedziała szefowa rządu.

I dalej: - Uważamy, że obecny stan powoduje, że przynajmniej część państw członkowskich jest traktowana w sposób, który może zaburzyć zasady, które są fundamentem Unii Europejskiej. Mówimy oczywiście o solidarności, wspólnym rynku, ale też o poszanowaniu suwerenności spraw wewnętrznych poszczególnych państw członkowskich – mówiła. - Chcemy, żeby Unia podkreśliła swój charakter, jako realna wspólnota suwerennych państw - przekonywała Beata Szydło.

 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze