Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Solidarność i nowoczesny konserwatyzm najlepiej służą rozwojowi Polski

M.N. 19:30 12 lipca 2018
YouTube
Solidarnościowe podejście połączone z nowoczesnym konserwatyzmem, to jest opcja polityczno-społeczna, która będzie najlepiej służyła rozwojowi naszego państwa; taką filozofię chcemy zaproponować Łodzi i województwu łódzkiemu - zapowiedział w czwartek w Łodzi premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek premier spotkał się z mieszkańcami Łodzi. Szef rządu wskazał, że tego dnia przypada 22. rocznica śmierci b. prezydenta Łodzi i działacza Solidarności Grzegorza Palki. – On, jako pierwszy prezydent Łodzi, zaprezentował wizję innej Łodzi, nowej Łodzi, bo rozumiał, że Łódź musi ulec pewnej transformacji. Przedwczesna śmierć uniemożliwiła mu wiele działań - zauważył Morawiecki.

Zdaniem premiera w jesiennych wyborach samorządowych bardzo ważne jest, czy zwyciężą kandydaci wiarygodni, którym Polacy mogą zaufać.

– Ludzie pamiętali poprzednie 25 lat i wielu ludzi nie wierzyło w tę wiarygodność naszego przekazu. My potwierdzamy, że ona jest, że nasze solidarnościowe podejście połączone z nowoczesnością, nowoczesnym konserwatyzmem, że to jest opcja polityczno-społeczna, która będzie najlepiej służyła rozwojowi naszego państwa. Chcemy taką filozofię działania zaproponować też Łodzi i województwu łódzkiemu na kolejne lata - oświadczył szef rządu.

Jak dodał, Łódź ma przed sobą wielką i piękną przyszłość. – Cieszę się, że pan premier Gliński tak inwestuje w szczególności w Łódź, że MKiDN dba nie tylko o to dziedzictwo, ale również o nowe przemysły, przemysły rozrywkowe, przemysł filmowy, bo Łódź jest stolicą filmu polskiego - mówił Morawiecki.

Premier podkreślił, że minister kultury i dziedzictwa narodowego pracuje nad nowymi rozwiązaniami dla przemysłu filmowego tak, żeby województwo łódzkie było wielkim centrum kultury, pulsującym sercem kultury polskiej.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


ELI BARBUR (TELAWIW ONLINE) - Dezorientacja w sporze Warszawa-Tel Awiw na rękę Moskwie? "To jakieś szaleństwo izraelskiej władzy!"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze