Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Rosji: Zaostrzenie sankcji przez USA równałoby się wypowiedzeniu wojny gospodarczej

PR 9:42 10 sierpnia 2018
twitter.com/swentol
Premier Dmitrij Miedwiediew powiedział, że dalsze zaostrzenie amerykańskich sankcji ekonomicznych wobec Rosji można będzie ocenić jako równe wypowiedzeniu wojny gospodarczej.

Premier Rosji, podczas piątkowego spotkania z pracownikami Kronockiego Rezerwatu Biosfery na Kamczatce, przekazał, że Rosja, na amerykańskie sankcje, zareaguje wykorzystując dostępne środki gospodarcze, polityczne a w razie konieczności „i inne”.

- Nie chciałbym komentować rozmów o przyszłych sankcjach, ale mogę powiedzieć jedno: jeśli pociągną one za sobą coś w rodzaju zakazu działalności banków czy wykorzystania takiej bądź innej waluty, to będzie to można określić wprost jako wypowiedzenie wojny gospodarczej - oświadczył Miedwiediew.

W czwartek, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oznajmiła, że Rosja opracuje kroki odwetowe w reakcji na ogłoszony w środę przez Departament Stanu USA nowy pakiet sankcji na Moskwę.

- Rosyjska strona niejednokrotnie ostrzegała, że rozmowa z Rosją z pozycji siły i ultimatów jest bezowocna i bez perspektyw. Rosyjska strona zajmie się opracowaniem środków odwetowych w odpowiedzi na kolejny nieprzyjacielski krok Waszyngtonu - podkreśliła Zacharowa.

W środę rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert poinformowała o nałożeniu kolejnego pakietu sankcji na Rosję w związku ze sprawą próby otrucia podwójnego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córki Julii. W marcu br. w brytyjskim Salisbury zostali oni zaatakowani niezwykle toksyczną substancją – nowiczokiem – wyprodukowaną w rosyjskich laboratoriach chemicznych.

 

Źródło: rt.com, media

Wczytuję ocenę...


TOMASZ SAKIEWICZ - #StrefaWolneOdLGBT. "Symbol LGBT dziś zaczyna się kojarzyć z sierpem i młotem czy swastyką"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze