Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier odmawia rosyjskiemu żaglowcowi wstępu na nasze wody terytorialne!

AS 19:42 12 kwietnia 2019
flickr
– Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego Polska odmawia rosyjskiemu żaglowcowi "Siedow" wstępu na wody terytorialne naszego kraju. - oświadczyła rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

- Decyzja premiera jest to decyzja odmowna. - poinformowała Ewa Suwara. - Aktualnie następuje implementacja decyzji przez kapitanat i Straż Graniczną w Gdyni - oświadczyła. 

- Uznajemy, że dopuszczenie żaglowca na wody terytorialne Polski byłoby sprzeczne z polityką poszanowania integralności terytorialnej Ukrainy i nieuznawania aneksji Krymu.  - poinformowała.

Żaglowcem podróżują studenci z akademii w Kerczu, która znajduje się na terytorium okupowanego przez Rosję Krymu. - My niezmiennie wyrażamy poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy. Oczekujemy od Rosji przywrócenia swobody żeglugi w cieśninie Kerczeńskiej, zwrócenia statków, które zostały przejęte i uwolnienia ukraińskich marynarzy, uwięzionych w czasie incydentu w listopadzie 2018 roku. - oświadczyła Ewa Suwara. 

Według informacji podanych w czwartek przez agencję TASS, żaglowiec szkolny "Siedow" nie został wpuszczony przez władze Estonii na wody terytorialne tego kraju i obrał kurs na port w Gdyni.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze