Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: koncentrujemy się na tym, żeby ratować życie i bezpieczeństwo ludzi; wiele osób ewakuowanych

M.N. 21:20 23 maja 2019
Telewizja Republika
Koncentrujemy się na tym, żeby ratować życie i bezpieczeństwo ludzi; wiele osób zostało ewakuowanych i mają zapewnione miejsca noclegowe - mówił premier Mateusz Morawiecki w okolicach stopnia wodnego w Łączanach (woj. małopolskie) w wywiadzie dla Polsat News.

Morawiecki podkreślił, że sytuacja na południu Polski cały czas jest bardzo niepewna. "Według ostatnich danych IMGW opady cały czas mogą być bardzo silne, a to oznacza, że zarówno rzeki z gór będą ostatecznie zrzucały coraz więcej wody do Wisły i także będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją, że może nastąpić tzw. +cofka+ i wtedy różne tereny mogą być zalane, zarówno zachodnia część Podkarpacia, jak i wschodnia część Małopolski, np. okolice Dąbrowy Tarnowskiej, jak i cały powiat tarnowski, mielecki, są cały czas zagrożone" - powiedział szef rządu.

Premier podkreślił, że obecnie wysiłki skupiają się na koordynacji prac służb.

 

"Przede wszystkim koncentrujemy się na tym, żeby ratować życie ludzi, ratować bezpieczeństwo ludzi" - mówił szef rządu, pytany, jakiej pomocy oczekują teraz mieszkańcy południa Polski.

 

"Bardzo wiele osób zostało ewakuowanych. Ludzie, którzy zostali ewakuowani mają zapewnione również miejsca noclegowe, miejsca pobytu. Wielu z nich zdecydowało się mieszkać u znajomych, u rodzin, ale ci, którzy nie mają takich możliwości lub po prostu zdecydowali się na pomoc gmin, powiatów, to oczywiście taka pomoc jest im udzielana" - dodał.

Źródło: POLSAT NEWS

Wczytuję ocenę...


JAKUB ZGIERSKI (MŁOT NA MARKSIZM) - FASZYZM NA LEWICY. OTO FAKTY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze