Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawie połowa Kanadyjczyków chce odesłania imigrantów z USA z powrotem do Stanów

MAD 18:05 20 marca 2017
FLICKR/GAVIN ST. OURS/CC BY 2.0
Reuters zlecił sondaż, który miał pokazać, jaki jest stosunek Kanadyjczyków do imigrantów, którzy nielegalnie przybyli do Kanady ze Stanów Zjednoczonych w obawie przed polityką Donalda Trumpa. Niemal połowa ankietowanych odpowiedziała, że należy odesłać ich z powrotem do USA.

Po wprowadzeniu przez Trumpa tzw. dekretu antyimigracyjnego, premier Kanady, Justin Trudeau, odpowiedział „polityką otwartych drzwi” i zaprosił imigrantów do swojego kraju. Nowy prezydent USA już w swojej kampanii wyborczej zapowiadał zdecydowaną walkę z problemem nielegalnych imigrantów w Stanach Zjednoczonych, czego przykładem jest m.in. mur, który ma stanąć na granicy z Meksykiem. Wielu osób nielegalnie przybyło z USA do Kanady w obawie przed polityką Donalda Trumpa.

Reuters zapytał Kanadyjczyków, co sądzą o tym, że coraz więcej osób, przeważnie z Afryki, ale też z Bliskiego Wschodu nielegalnie przekroczyło granicę amerykańsko-kanadyjską. 48% ankietowanych odpowiedziało, że należy ich odesłać z powrotem do Stanów, a 36% - że należy pozwolić im zostać w Kanadzie i przyznać statusów uchodźców. W pytaniu o poparcie dla „polityki otwartych drzwi” Justina Trudeau, 46% badanych stwierdziło, że nie zgadza się z nią, zaś 37% wyraziło dla niej swoją aprobatę.

41% ankietowanych uznało, że napływ nielegalnych imigrantów z USA do Kanady sprawi, że ich kraj będzie mniej bezpieczny. 46% uznało, że niczego to nie zmieni, zaś tylko 4% badanych było zdania, że napływ imigrantów wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo w Kanadzie.

 

 

Źródło: reuters.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.125/1) - CZY OKRĄGŁY STÓŁ BYŁ KONSTRUKCJĄ KGB?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze