Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PRAWDZIWY BOHATER! „Mój syn nie oddycha”. Policjant przez telefon uratował życie 5-latkowi. Nagranie rozmowy zapiera dech w piersiach!

M.N. 17:54 17 maja 2018
policja.pl
W sobotę tuż przed północą dyżurny w komendzie w Człuchowie odebrał telefon z informacją od rodzica, że jego 5-letni syn nie oddycha, a on nie wie, co ma robić. Znajdujący się w tym czasie na stanowisku kierowania funkcjonariusz ruchu drogowego, krok po kroku instruował jak przywrócić funkcje życiowe u chłopca. Po kilkudziesięciu sekundach chłopiec zaczął oddychać. Pogotowie zabrało dziecko na obserwację do szpitala.

– Emocje, jakie w takiej chwili się pojawiają, są nie do opisania – mówi portalowi tvp.info mł. asp. Karol Schwarzlose z policji w Człuchowie. Jednak opanował je i pomógł opiekunom chorego chłopca przywrócić dziecku oddech.

– Mój syn nie oddycha i nie wiem, co robić – mówił przerażony mężczyzna. Policjant przekazał słuchawkę mł. asp. Karolowi Schwarzlose. 

– Wszyscy policjanci regularnie przechodzą szkolenia z ratownictwa, jednak funkcjonariusze z ruchu drogowego, z racji specyfiki służby, mają je częściej – wyjaśnia portalowi tvp.info st. asp. Sławomir Gradek, rzecznik komendy w Człuchowie. Słuchawka trafiła w dobre ręce.

Schwarzlose zaczął działać. Wypytał o wiek dziecka, kazał sprawdzić, czy się nie zadławiło, czy nie ma czegoś w ustach. – I przede wszystkim uspokoił ojca – podkreśla rzecznik. Policjant ratownik wyjaśnia, że choć pracuje w policji wiele lat, taka sytuacja przytrafiła mu się pierwszy raz. Zdradza, że emocje i świadomość, że oddech traci dziecko, są olbrzymie. – Nie do opisania – mówi. 

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i zabrała dziecko na obserwację do szpitala w Człuchowie. 5-letni chłopczyk wrócił już do domu. Przyczyną zatrzymania oddechu była wrodzona choroba dziecka.

 


Źródło: tvp.info, policja.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze