Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Potężny pożar wysypiska w Zgierzu! Z ogniem walczy 250 strażaków

M.N. 17:10 26 maja 2018
zrzut ekranu/ Polsat News
Ok. 250 strażaków walczy obecnie z pożarem wysypiska śmieci w Zgierzu (Łódzkie). Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka dni, ale pożar jest pod kontrolą; jest zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się - mówił w sobotę wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Okoliczności pożaru wyjaśnia prokuratura. Chmura dymu ze spalonych śmieci przesuwa się na południowy zachód. Służby zalecają pozostanie w domach.

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau poinformował w sobotę po południu, że w zdarzeniu nie ma poszkodowanych osób, a akcja gaśnicza ma zapewnioną - jak mówił - "wystarczającą ilość sprzętu gaśniczego, strażaków i niezakłócony dopływ wody". - Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka dni, ale pożar jest pod kontrolą - jest zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się - dodał.

Rau mówił także o środowiskowym wymiarze zdarzenia. Jak zaznaczył, czujniki zlokalizowane w Zgierzu, Aleksandrowie nie wskazują na zwiększenie zagrożenia - "jest takie jak w normalnej sytuacji".

- Siła ognia i temperatura była tak wielka, że te spalone materiały, pył, szybko został przeniesiony stosunkowo wysoko i chmura ta się utrzymuje, dryfuje w kierunku południowo-zachodnim. Mamy przewidywania meteorologiczne, które mogą zmienić sytuację; jej kierunek może ulec zmianie lub rozproszeniu - wyjaśnił wojewoda łódzki.

Zaapelował także do mieszkańców, że pomimo braku zagrożenia życia, należy - ze względu na prewencję - zrezygnować z aktywności rekreacyjnej, imprez plenerowych oraz unikać wietrzenia mieszkań.

Poinformował, że część przemysłowa Zgierza została pozbawiona źródła zasilania.

Zgierska prokuratura wyjaśnia okoliczności pożaru wysypiska śmieci. Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania w śledztwie brane są trzy możliwe hipotezy powstania pożaru - samozapłon, zaprószenie ognia lub podpalenie. Wyjaśnił, że już w piątek na miejscu zdarzenia był prokurator, ale oględziny miejsca pożaru będą możliwe dopiero po zakończeniu akcji - gdy będzie bezpiecznie, bez zagrożenia zdrowia lub życia dla osób prowadzących te czynności.

Źródło: polsatnews.pl, Polsat News, RMF FM

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze