Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Poszedł na grzyby. Nie uwierzysz co znalazł!

M.N. 12:08 25 września 2018
zrzut ekranu/ TVN 24
Pociski typu C 150 mm do haubic oraz pociski przeciwpancerne, odłamkowe i amunicję strzelniczą – w sumie 315 sztuk niewybuchów z okresu I wojny światowej wywieźli saperzy z lasu Nadleśnictwa Wielbark (RDLP w Olsztynie).

Niebezpieczne pamiątki znalazł grzybiarz! Mężczyzna najpierw zauważył wystający z ziemi jeden pocisk, natychmiast powiadomił o znalezisku straż leśną.

Saperzy, którzy pojawili się na miejscu odkryli, że w ziemi znajduje się znacznie więcej wojennych pozostałości. Cały skład amunicji pochodził z I wojny światowej. Wśród 351 przedmiotów były pociski typu C 150 mm do haubic oraz pociski przeciwpancerne, odłamkowe i amunicja strzelnicza. Znalezione pociski trafią na poligon w Orzyszu, gdzie zostaną zdetonowane.


Leśnicy apelują, aby w razie zauważenia w lesie podejrzanie wyglądającego przedmiotu, zawiadomić straż leśną lub policję.

 

W lasach wciąż znajdowana jest różnego rodzaju amunicja. W kwietniu i maju saperzy wywozili pociski z dwóch lubelskich nadleśnictw - Józefów i Biała Podlaska.

Źródło: polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze