Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Posłowie złożyli kwiaty na miejscu śp. Jolanty Szczypińskiej. Prezes PiS pierwszy zabrał głos

am 16:35 13 grudnia 2018
twitter.com@KancelariaSejmu
Posłowie składają kwiaty na miejscu, które w ławach sejmowych zajmowała zmarła w sobotę Jolanta Szczypińska, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Jolanta Szczypińska była piękną postacią całej wspólnoty politycznej – wspominał w środę partyjną koleżankę Jarosław Kaczyński.

– Jolanta Szczypińska była piękną postacią naszego ruchu politycznego, ale także szerzej - naszej całej politycznej wspólnoty, jakkolwiek jest ona dzisiaj podzielona – powiedział prezes PiS. – Sądzę, że zasłużyła na dobrą, bardzo dobrą pamięć – podkreślił Kaczyński, jako pierwszy zabierając głos podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Prezes PiS przypomniał polityczną drogę Szczypińskiej. Jak mówił, była ona osobą zaangażowaną w działalność Solidarności, prześladowaną działaczką podziemia. "Dowiedziałem się o niej po raz pierwszy, nie znając jej jeszcze, jako działacz Komitetu Helsińskiego, właśnie dlatego (...), że podlegała szczególnie brutalnym prześladowaniom" - wspominał prezes PiS.

Przypomniał o jej wieloletniej działalności w Porozumieniu Centrum i PiS. – To zaangażowanie trwało aż do ostatnich tygodni. Kiedy odzyskiwała na chwilę możliwość jakiejś aktywności, to przez cały czas zajmowała się - nawet z daleka, przez telefon - tym, co dzieje się w jej okręgu, tym, co dzieje się w sferze życia publicznego – podkreślił.

Kaczyński odmówił też modlitwę "Wieczne odpoczywanie".

Szczypińska zmarła w sobotę 8 grudnia po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat. Uroczystości pogrzebowe posłanki PiS rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 17 grudnia o godz. 11.30 w Kościele Mariackim w Słupsku; bezpośrednio po mszy świętej nastąpi przejście na cmentarz komunalny.

Posłanka PiS z zawodu była pielęgniarką. W latach 80. zakładała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była wśród współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.

 

Źródło: media, twitter.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.134/2) - KOMU ZALEŻAŁO NA ZABICIU EMILA BARCHAŃSKIEGO?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze