Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Portugalskie F-16 zdemaskowały rosyjski śmigłowiec. "Doszło do naruszenia zasad korzystania z przestrzeni powietrznej"

am 20:43 20 maja 2018
twitter.com
Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony – poinformował dziennik „Diario de Noticias”.

Maszyna, którą Rosjanie przemieszczali się nad Półwyspem Iberyjskim, była zarejestrowana w Portugalii. Dziennik ustalił, że tajemniczy lot, który miał miejsce 5 maja, spowodował zakłócenia w transporcie lotniczym nad terytorium tego kraju.

Dotychczas ustalono, że rosyjscy piloci wystartowali z jednej z miejscowości w hiszpańskiej prowincji Toledo, w kierunku Portugalii. Ani podczas lotu nad terytorium Hiszpanii, ani w Portugalii nie nawiązali obowiązkowego kontaktu z miejscowymi kontrolerami ruchu lotniczego.

Po wejściu śmigłowca w portugalską przestrzeń powietrzną, natychmiast zidentyfikowano maszynę dzięki myśliwcom F-16 z bazy wojskowej Monte Real koło Leirii, w środkowej Portugalii.

"Portugalskie siły zbrojne oraz odpowiedzialna za zarządzanie ruchem lotniczym spółka NAV Portugal potwierdziły, że kierowany przez dwóch rosyjskich pilotów śmigłowiec zmusił władze lotniska w Lizbonie do całkowitego wstrzymania lądowań i startów maszyn na 15 minut" – napisał „Diario de Noticias”.

Rozpoczęty w Hiszpanii lot Rosjan zakończył się w podlizbońskim Alges, gdzie F-16 zmusiły intruzów do lądowania. Piloci zostali zatrzymani do złożenia wyjaśnień.

"Z prawnego punktu widzenia doszło do naruszenia zasad korzystania z przestrzeni powietrznej" – ocenił Krajowy Urząd Lotnictwa Cywilnego (ANAC) w Lizbonie.

 

Źródło: belsat.eu

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - M. DWORCZYK, T. SAKIEWICZ - BRONIARZ IDZIE W ZAPARTE! SAKIEWICZ: Z TERRORYSTAMI SIĘ NIE ROZMAWIA!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze